,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Архів новин сайту
Серпень 2020 (7)
Липень 2020 (90)
Червень 2020 (106)
Травень 2020 (136)
Квітень 2020 (154)
Березень 2020 (108)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Музична подорож «Співи Тянь–Шаньських гір»

 «Що вам відомо про Китай? Хто такий Джекі Чан? Чому Китай називають Піднебесною?» - це були перші питання, з якими провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ Людмила Черняєва звернулася до користувачів - учнів 7-Б класу Костянтинівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 з поглибленим вивченням іноземних мов Костянтинівської міської ради Донецької області (вчитель Оксана Василівна Кириченко). Темою обговорення з підлітками у бібліотеці стало відзначення року Китаю в Україні.  Важливо, що Китай визнав незалежність України 27 грудня 1991 року, а дипломатичні відносини встановлено 4 січня 1992 року.
 Бібліотекар запропонувала учням здійснити музичну подорож «Співи Тянь–Шаньських гір» в рамках проведення Тижня дитячого та юнацького читання.
 Метою бібліотечного заходу стало ознайомлення з традиціями музичної культури у порівнянні двох країн: України та Китаю.
 Цього року на абонементі для юнацтва презентується виставка – інсталяція «Країна жовтого дракона». Бібліотекар звернула увагу учнів на матеріали виставки завдяки проведеному огляду літератури.
 Бібліотечний фахівець повідомила про те, що до музики китайців заохочують з дитинства. Жодного дня не минає, або учні не мали уроку чи то співу, чи то каліграфії, чи то гри хоча б на одному музичному інструменті (сучасному чи національному). З історії музики Китаю підлітки почули народну легенду про  Ши Веня, який щодня займався музикою і намагався відчувати її серцем, одночасно удосконалюючи свою свідомість і концентрацію, поки не досяг досконалості в грі. Ідея легенди полягала в тому, що треба добре навчатися і багато працювати, щоб досягти своєї мети. А ще юним музикознавцям стало відомо, що починаючи з 14 століття інструментальна музика та співи стали характерними для оперного жанру. Також у Китаї продовжувала розвиватися фольклорна музика і танці. Невеличкі ансамблі народних інструментів користувались великою популярністю. Були відкриті 5 спеціалізованих музичних навчальних закладів та створенні перші акторські професійні групи. Особливу увагу учнів бібліотекар привернула до Китайської музичної поезії та опери. Під час відеознайомства з дружньою країною присутні прослухали відеоуривки: «Поезія Китаю», «Пекінська опера». Учні зацікавились елементами музичного театру Китаю, а також отримали інформацію про китайські струнні інструменти. Бібліотекар розповіла про чарівні властивості китайської музики. Вважалося, що вона має цілющий ефект, тому в стародавньому Китаї її використовували для лікування хвороби, очищення свідомості, заспокоєння і нормалізації біоритмів тіла людини. І тільки через багато років китайці відкрили для себе лікувальні властивості трав. Саме тому стародавня китайська музика, на відміну від сучасної, повинна була виконуватися розмірено і повільно. Для досягнення гармонійного та спокійного стану стародавні китайці використовували красиву та глибоку музику. Саме таку музику бібліотекар запропонувала прослухати всім.
 Не менш цікавою є українська музична культура. Підтвердженням тому став музичний відеоперегляд українських пісень і танців. Учень Кондратов Микита зіграв на гітарі українську мелодію «Їхав козак за Дунай». 
 Поряд із китайською зворушливою піснею про гори присутні прослухали українську пісню «Це моя Україна». Протягом заходу учні приєдналися до музичної культури Китаю і пригадали свою рідну – українську.                  
                                                                    Провідний бібліотекар ЦМПБ Людмила Черняєва

 

 

 

 

 

Обсудить на форуме