З 19 по 26 березня у Центральній міській публічній бібліотеці проводиться щорічний тиждень дитячого та юнацького читання. Цього року він має назву «Бібліотека – країна книжкова». В рамках цієї події у бібліотеці проводяться різноманітні заходи. 22 березня На абонементі для юнацтва відбулася театралізована вистава «Я, Мавка Лісова, Я буду вічно жити!» (за мотивами драми – феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки). Учасниками театралізованого дійства стали учні 10-Б класу СЗШ № 13 (вчитель Вікторія Володимирівна Шопен). Бібліотечний захід, як завжди, розпочався розповіддю про життєвий і творчий шлях відомої української письменниці Лесі Українки. Доповідь бібліотекаря Людмили Черняєвої доповнили відеоматеріали: «Леся Українка – обличчя української нації» та «Історія створення «Лісової пісні».
Елементи театралізації сприяють кращому сприйняттю твору. Після скороченого змісту у виконанні бібліотекаря на імпровізовану сцену вийшли юні артисти.
У першій дії відбулося знайомство Мавки (Софія Тищенко) з Лукашем, якого зіграла Ксенія Воробьова. Лукаш дізнається від Мавки, що у лісі всі істоти живі. Він по-справжньому закохується у неї.
У сцені другій мати (Ліза Новікова) докоряє невістці Килині (Ангелина Мешкова), що та є ледащою і ставить їй у приклад сором’язливу Мавку. Килина сперечається зі свекрухою.
У сцені третій Килина зустрічається з Мавкою і свариться з нею за Лукаша, але Мавка каже, що вона – вільна. Мавка обертається з горя вербою. Після повернення Лукаша Килина умовляє його зрубати суху вербицю. Лукаш спробує, але не може. Він відрубує гілку, робить з неї сопілку, яка починає говорити голосом Мавки.
З’являється Перелісник (Владислав Половий) і, захищаючи кохану Мавку, спалює хату матері Лукаша. Потім Мавка (Вероніка Попович) востаннє зустрічається з Лукашем і читає йому свій монолог, як вона стане вербовою гілкою і буде співати людям пісні, благає Лукаша заграти. Мавка зникає, іде сніг, Лукаш засинає… У постановці учні правдиво і яскраво відобразили славетний твір великої поетеси.
Бібліотекар навела цікаві факти про твори Л. Українки. За мотивами її поезій знято фільми, поставлені п’єси, написано чимало пісенних творів, і, навіть, створено балетів. Учні переглянули уривок з балету «Лісова пісня».
Людмила Черняєва, провідний бібліотекар ЦМПБ