З 2014 р Україна приєдналася до європейської традиції вшанування Дня пам’яті та примирення, який відзначають 8 травня у день капітуляції нацистської Німеччини. У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб.
У подіях Другої світової війни наша країна була в епіцентрі протистоянь. Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.
Символом пам’яті про події Другої світової війни став мак, — це символ крові, яку герої пролили заради миру, й перемоги. На жаль, слово «війна», яке до 2014 року асоціювалося з подіями 1939-1945 рр., зараз знову у всіх нас на вустах. Але сьогодні - пам’ятаймо про наших героїв! Збережімо пам’ять про правду, про силу вчинків учасників Другої світової війни.
До такої визначної дати бібліотека підготувала низку заходів. Серед них - Інформаційна-хвилина «День пам'яті та надії» (пров. бібліотекар Єлькіна Н. М.) і урок пам'яті "Шануємо великий день Перемоги" (пров. бібліотекар Маяк Т. І.)для відвідувачів курсів комп’ютерної грамотності. Учасники не тільки згадали історичне минуле, але і закріпили навички користування комп’ютером.