12.09.19 р. о 9.30 на свято українського хліба «Я чув про хліборобів працю нелегку» провідний бібліотекар ЦМПБ Людмила Черняєва запросила малят групи № 5 ДНЗ № 31 «Мир» разом з вихователем Оксаною Павлівною Фіалкою та помічником вихователя Юлією Анатоліївною Шило.
Людмила Вячеславівна розповіла дітям про види жита, про те, як вирощували і збирали пшеницю в давнину і зараз, про українські млини і випічку хліба. Малята пригадали, які хлібобулочні вироби і, зроблені з муки, окрім хліба, їм відомі: булки, рогаліки, печиво, бублики,вареники тощо. Більше за всіх виробів пригадав Тимур Ситнік. Бібліотекар представила відеоматеріал «Як росте хліб», «У полі», «Як проростає зернятко пшениці».
Потім малята самі показали у формі гри як треба вирощувати хліб. .Іван Горовий і Олександра Реука засівали хліб , як раніше.
Під веселу пісеньку «Капай, капай, дощику!» і за допомогою казкової хмаринки зволожується земля під наглядом серйозного агронома Тимура Ситніка.
І ось які сходи!Пшениця визріває і її збирають у снопи. Комбайнером працює Кирило Шульга. Врожай зібрано і перевезено до млина.
Борошно. змелено і пекарі Крістина Банна і Ярослав Стоянов замішують справжнє тісто з борошна дрожів, солі цукру та води. Дітям допомагає бібліотечна лялька Марічка.
Сформований хлібчик діти ставлять у казкову бібліотечну піч . Бібліотекар поспілкувалася з малятами про те, як треба ставитися до хліба, як його треба поважати і цінувати, бо в нього вкладено працю багатьох людей.
Присутнім було показано мультфільм «Казка про дівчинку, яка наступила на хліб». Жабою – чаклункою за неповагу до хлібу дівчинку було перетворено на горобчика до тих пір, поки вона не назбирає зерняток на випічку цілої хлібини.
Малята перевіряють чи готове. їхнє тісто і достають чудовий чарівний батон, виготовлений своїми руками. А потім бібліотекар розрізає його на шматочки і діти з радістю до крихіток поїдають свій витвір мистецтва і годують ним ляльку Марічку.
Бібліотекар показує ще мультфільми «Колосок» і «Про ледащого Грицька».
Наприкінці Бібліотекар разом із малятами повторили процес вирощування хліба і за допомогою народних українських приказок зробили висновок : «хліб – всьому голова», «Праця годує, а лінь марнує» .
Захід завершується танком діточок під українську пісню «Капай, капай, дощику!»
Людмила Черняєва, провідний бібліотекар.