Так Котляревський у щасливий час
Вкраїнським словом розпочав співати,
І спів той виглядав на жарт не раз.
Та був у нім завдаток сил багатий,
І огник, ним засвічений, не згас,
А разгорівсь, щоб всіх нас огрівати...
Іван Франко
В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Іван Петрович Котляревський - український письменник, драматург, поет, фундатор нової української літератури та української літературної мови, культурний та громадський діяч. Автор поеми «Енеїда» – першого в українській літературі твору, написаного й видрукованого живою народною мовою, який започаткував якісно новий етап розвитку української літературної мови.
На черговому засіданні літературного об’єднання «Дзеркало» місцеві поети здійснили мандрівку в поетичний, незабутній і яскравий світ Івана Котляревського. За допомогою електронної презентації «Іван Петрович Котляревський» ми дізналися про життєвий і творчий шлях видатного українського письменника та цікаві факти біографії Івана Петровича, а з безсмертною поемою «Енеїда», її харизматичними і безсмертними героями, ознайомилися завдяки перегляду уривку зі славнозвісного мультфільму «Енеїда».
Література кожної із країн у народженні своєму проходить 3 етапи - спочатку вона сміється, потім плаче і тільки потім гучно заявляє про себе. Старт процесу народження літератури української дав Котляревський, підхопив Квітка-Основ'яненко, кульмінацією стала творчість Тараса Шевченка. Творцю «Енеїди» Т. Шевченко присвятив вірш «На вічну пам’ять Котляревському» (1838), якого порівняв зі співучим солов’єм та назвав «кобзарем» і «батьком». Отож пророчими виявились слова Т. Шевченка, написані більше 180 років тому:
Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!