В перші дні нового року ми вшановуємо українського героя й провідника Степана Бандеру, який своїм життям довів, що боротися за Україну потрібно постійно, щодня і своїм життям доказав, що він є великим українцем. Про історичну постать С. Бандери розповідають матеріали книжково-ілюстративної виставки «Степан Бандера – символ революції», яка презентується днями на абонементі для юнацтва ЦМПБ.
Степан Бандера народився 1 січня 1909 року у селі Старий Угринів Івано-Франківської області. Степан Бандера був одним із авторів Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. Але вже 5 липня 1941 року Степана Бандеру окупаційна німецька влада взяла під домашній арешт, з 15 вересня 1941 року він був в’язнем Берлінської тюрми. З початку 1942 року до серпня 1944 року провідник ОУН перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». 15 жовтня 1959 року в Мюнхені був убитий радянським агентом Богданом Сташинським. Постріл був здійснений зі спеціально виготовленого пістолету, ампула була з ціаністим калієм. Степан Бандера похований на цвинтарі у Мюнхені.
Постать Бандери є проблемою у стосунках України з сусідами - Росією та Польщею. У Росії його називають спільником нацистів, а Польща пов’язує із вбивствами польського населення під час Другої світової війни. Звинувачення Бандери в антисемітизмі лунали від ізраїльської влади. Тим не менше, в Україні постать Бандери як борця за незалежність регулярно відзначається на державному рівні, а його іменем називають вулиці в українських містах.