Володимир Миколайович Сосюра - один з найщиріших ліриків XX століття - увійшов у слов’янську поезію як співець любові й вічної світозміни, що злилися в єдиному понятті прекрасного, у відчутті вільного і терпкого смаку життя, якому немає кінця-краю. Майстер загадкової простоти і ясної незглибимості почуттів, поет ніжний і тривожний, як надвечірнє світло, він пройшов через кілька історичних та культурних епох у житті України: від УНР до хрущовської "відлиги”. Творчість Сосюри, котрий лишив близько шістдесяти поетичних книжок, десятки поем, автобіографічну прозу, - це безмежний світ, це історія, що переживаються в любові й ненависті, радості й журбі - гостро, до сліз, до млості... Пристрасне слово поета народжується з безумовної віри в життя, що упереджує всі питання про доцільність існування особистості.
15 січня з відзначення чергової річниці від дня народження українського поета Володимира Сосюри на абонементі для юнацтва ЦМПБ відбувся бібліотечний захід. До участі в інтерактивній грі «Для тебе зорі сяють, онученько моя!» в рамках реалізації програми «Український Донбас» долучилися діти групи № 11 Костянтинівського дошкільного навчального закладу № 31 «Мир» (вихователі Ю.Г. Камардіна, О.М. Москаленко).
Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва, за допомогою власно створеної презентації, розповіла дітям про дитинство та творчий шлях В. Сосюри. «Виступивши з творами для дітей ще у 20-ті роки минулого століття, В. Сосюра (1898-1965р.р..) більшу частину віршів подарував маленьким читачам у повоєнні часи. Досить звичайний за обсягом цикл Сосюри про Орисю, зігрітий великою любов’ю діда до внучки. З віршів постає типовий образ дитини такого віку, коли «на що вона не гляне, все питає: «Це що таке?». Орисю передусім цікавить гра («Орися кошика взяла»), причому цілком «серйозно» підтримана дідом. Він був чудовим ліричним поетом для дорослих і дітей. Саме тому його вірші любили і нині люблять, бо про найпотаємніше говорив завжди відверто, не приховуючи радощів, болю і сумнівів». В. Латанський http://abetka.ukrlife.org/virshi_dytynstva14.html.
Під час заходу діти слухали дитячі вірші В. Сосюри про його онуку і знаходили на інтерактивній дошці правильні відповіді на поставлені запитання. Протягом співбесіди малята виявили знання про українські національні та народні символи. Зацікавлено діти слухали пісні про Україну. Їм так сподобалась пісня «Ми – діти України», що вони станцювали український танок. Купить диплом в Украине с проводкой по базе купить диплом в Украине с проводкой по базе без предоплаты Діти із задоволенням дивилися українські мультфільми.
При підведенні підсумків малята жваво відповідали на питання бібліотекаря про Україну та про дитячі віршики В. Сосюри, а також сфотографувалися напам’ять.
Людмила Черняєва, провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ