22 січня Україна відзначає день соборності на честь Акту Злуки між УНР та ЗУНР, який був заключений саме 22 січня 1919р.
У будівлі ЦМПБ проходить виставка документів та світлин присвячених Акту Злуки та дню соборності України. Виставку підготував Державний архів Донецької області.
Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Федір Швець, Панас Андрієвський зі сторони УНР та Василь Стефаник (очільник), Лонгин Цегельський, Дмитро Левицький, Андрій Шміґельський, Тимотей Старух зі сторони ЗУНР.
Питання щодо легітимності цього документа дуже складне, тому що і УНР, яка була підконтрольна директорії і ЗУНР, яка існувала на той час декілька місяців не мали влади над усім українським народом а також не мали ресурсів, щоб відстояти ті землі, які вони об’єднали, та захистити той народ, який вони об’єднали. Але незважаючи на слабкість цих державо-утворень, сам Акт Злуки є взірцем спритності та волі до свободи. Західна Українська Народна Республіка виникла внаслідок Розпаду Австро-Угорської імперії у кінці 1918р. та проіснувала до літка 1919р.. Українська Народна Республіка виникла на порозі Громадянської війни у Російській імперії у 1917р. та проіснувала до 1921р..
Незважаючи на чисто політичний стан Акту Злуки, сам процес підписання був урочистим. Київ у той день виглядав святково, люди вивішували національну символіку, площі були вкрашені орнаментами та візерунками. У події приймало участь духовенство, багато церков міста святково видзвонювали, перегукуючись між собою. Звідусіль линув Національний гімн. Учасники підписання прибули на автомобілях до Софійської площі , їх вітали викриками «Слава». Учасники вимовляли палкі промови. Акт Злуки і справді у той день став національним святом та символом національного піднесення. Але після розпаду УНР і ЗУНР та вхід України у склад СРСР та Польші на довгий час про цей Акт було забуто. У 1939р. після приєднання часток українських земель до Української РСР внаслідок розділу польських земель про Акт Злуки згадали і провели перше святкування дня Соборності. У 1990 р. вистроїли живий ланцюг, який з’єднував правий та лівий береги Дніпра. А з 2015 дата «22 січня» стала офіційним днем вшанування Акту Злуки та днем Соборності, тобто об’єднання українського народу.