27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.
Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.
В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.
Центральна міська публічна бібліотека також приєднується до вшанування цієї скорботної дати метою максимального інформування, зацікавлення та залучення до бібліотеки школярів і студентів, презентує книжкову виставку під назвою «Страшні уроки історії» (читальний зал ). Книжкова експозиція включає інформацію про історичні факти, документи часів війни, фотографії віднайдених масових поховань і вшанування жертв Голокосту, розповідає історії людей, які рятували євреїв у роки Голокосту під час нацистської окупації Білорусі, Литви та України. На виставці представлено літературу, яка висвітлює страшні сторінки вітчизняної історії, а саме безжальне знищення населення України нацистськими загарбниками, якими керувала расова теорія про вищість арійської раси - раси господарів, покликаної керувати іншими народами. Вони люто ненавиділи євреїв та слов’янські народи - поляків, білорусів, українців, росіян, а також розробляли і виконували плани масового фізичного знищення, поневолення тих, хто залишився живим.