Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, одне з почесних місць належить Іванові Пулюєві. Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Іван Пулюй (1845 – 1918)— видатний український вчений фізик, винахідник, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч.
Варто відзначити деякі наукові досягнення визначного українця: доцент Віденського університету, професор Вищої технічної школи у Празі, ректор першого в Європі електротехнічного факультету, доктор Страсбурзького університету, державний радник з електротехніки Чехії і Моравії, член Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Іван Пулюй автор близько 50 наукових праць українською, німецькою та англійською мовами. Пулюєві праці торували шлях до епохальних відкриттів кінця ХІХ століття, а саме Х-променів, які згодом назовуть рентгенівськими, та електрона як складової частинки атома усіх речовин.. Іван Пулюй був також одним із піонерів у бурхливому розвитку електротехніки, а отже, і промислової революції на переломі ХІХ і ХХ століть.
Саме видатному українському вченому було присвячене чергове засідання вітальні спілкування «Золотий вік», яка діє на базі Будинку – інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Ми розглянули життєвий шлях Івана Павловича, зробили акцент на його наукових досягненнях та громадській діяльності, торкнулися й особистого життя великого українця.
Іван Пулюй наочно продемонстрував, що українці можуть робити великі відкриття у сфері точних наук, хоча життя Івана Пулюя пройшло в основному за межами України. Але помислами і добрими справами він залишався серед свого народу, співпереживав за його долю, підносив його велич . Сьогодні ім’я вченого свiтової слави Iвана Пулюя назавжди повертається iз забуття, як символ iнтелектуальної могутностi українського народу і орiєнтир майбутнiх звершень нашої держави.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С.О.