,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Грудень 2024 (10)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Що пропонують бібліотеки України своїм користувачам під час вимушених канікул?

Що пропонують бібліотеки України своїм користувачам під час вимушених канікул?

 

Найперше, радять зберігати спокій та читати онлайн з користю для саморозвитку та без ризику зараження. Радять за допомогою онлайн-сервісів та ресурсів підібрати книги для читання, ознайомитись з повнотекстовими виданнями, здобути та перевірити нові знання за допомогою інтерактивних вправ, отримати допомогу віртуальних бібліографів, знайти необхідні матеріали для дистанційного навчання.
Так, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого пропонує скористатися онлайновими інформаційними ресурсами Бібліотеки: електронним каталогом, базами даних, електронною бібліотекою «Культура України», віртуальною довідкою та виставками нових надходжень документів. Як методичний центр, Бібліотека дає поради колегам як продовжувати надавати мінімальні просвітницькі та інформаційні послуги (залежно від можливостей кожної бібліотеки):
-розкажіть більше про онлайн-сервіси, що може запропонувати бібліотека (електронні ресурси (електронні бібліотеки, бази даних повнотекстових ресурсів, дослідницькі бази даних, що доступні 24/7), віртуальні довідки, блоги);
-популяризуйте ресурси, що можуть стати у нагоді в освітньому процесі, який зараз і в школах, і в університетах відбувається дистанційно;
-залишайтесь на зв'язку з користувачами через електронну пошту, сторінки в соціальних мережах, чат-боти, телефон тощо;
-скористайтеся можливостями відеоконференцій для заходів, що заплановані до проведення;
-активніше репрезентуйте нові інформаційні продукти і сервіси бібліотеки на радіо, місцевому телебаченні та в ЗМІ;
-запропонуйте користувачам підписатися на розсилку оновлень та новин з бібліотеки;
-запропонуйте користувачам поділитися своїми ідеями та ініціативами щодо альтернативних послуг, які бібліотека може їм надати;
-не забутьте повідомити, що бібліотеки будуть раді зустріти своїх користувачів, щойно епідемія відступить і суспільство зможе повернутися до нормального життя.
Методисти на своїх сторінках дають консультації та відсилання про особливості оформлення переведення працівників на дистанційну роботу та оплати лікарняних під час карантину.
Блог Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади» радить бібліотекарам та їх користувачам спокійно зайнятись самоосвітою, завершити розпочаті онлайн-курси, або навпаки пройти новий з нуля. І для цього надає перелік ресурсів, якими можна скористатись.
Головний методист Вінницької області Тетяна Марченко також порадила бібліотекарям зайнятись самоосвітою.Не забутьте скористатись онлайн-сервісами УБА для підвищення кваліфікації та подбати про залучення до них своїх колег, які ще можливо не є членами Асоціації.
Національна бібліотека України для дітей надає своїм користувачам інформацію про сайт бібліотеки, блоги та сторінки в соціальних мережах, електронні ресурси, такі як Ключ (краща література юним читачам), електронний каталог, електронна бібліотека, Книжкограй, інтерактивні та інтернет-ресурси, пропонує віртуальну довідку та нагадує про інтернет-безпеку для дітей.
19 березня стало справжнім всеукраїнським онлайновим поетичним марафоном – читаємо Ліну Костенко. Вірші Ліни Василівни звучали на блогах та сторінках Хмельницької МЦБС, Ізяславської ЦРБ Хмельницької обл., Хоролівської ЦРБ Полтавської обл. (літературні читання «Я скажу тобі думку таємну»), Коростенської ЦРБ ім.М.Сингаївського Житомирської обл. та багатьох інших.
Куяльницька ЦБС Одеської обл. пропонує своїм користувачам «Бібліотечний меридіан» – серію відеобесід про найкращі видання світової літератури. Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука за допомогою творчості Павла Глазового нагадала про необхідність дотримуватись гігієнічних норм.
Дніпровська ЦМБ публікує 70 простих ідей чим зайнятися вдома з дітьми. Публічна бібліотека імені Лесі Українки м. Києва ділиться порадами як говорити з дітьми про епідемію та пропонує підбірку посилань на ресурси, що допоможуть з користю провести період карантину. Пустомитівська районна бібліотека для дітей Львівської обл. закликає своїх маленьких користувачів бути чемними, дотримуватися карантину та готує їм багато цікавих сюрпризів.
Бібліотеки Кам'янського Дніпропетровської обл. на бібліотечних сторінках в Інтернеті публікують фантастичні хроніки, нариси з книги місцевого краєзнавця Олександра Слонєвського, мініатюри про людей і події української історії, поради з догляду за рослинами для членів свого клубу квітникарів і садівників, організовують перегляд та обговорення фільму на сторінці «Бібліотека на Шевченка», розповідають про книжкові новинки, рекомендують інтерактивні ігри, які розробили бібліотекарки: Пізнай Кам'янське; Проспекти Кам'янського; Художники Кам'янського; Тарас Шевченко: сторінки життя.
Коронавірус вносить свої корективи в життя людей по всьому світу. Аби люди не відчували себе відірваними від життя і світу, зокрема, від світу мистецтва, багато театрів і музеїв переходять в режим онлайн-трансляцій. Бібліотеки, в свою чергу, інформують користувачів про ці заходи та надають посилання.
Не залишаються осторонь і наукові та університетські бібліотеки. Так, Національна бібліотека України ім.В.І.Вернадського на новому інформаційному сервісі «Електронна вітрина нових надходжень» демонструє електронні виставки книг.
Науково-технічна бібліотека ім.Г.І.Денисенка КПІ імені Ігоря Сікорського працює у дистанційному режимі обслуговування користувачів, пропонуючи їм скористатись можливостями електронних ресурсів – базами даних, які можуть знадобитися для навчання та досліджень, що містить посилання на реферативні та повнотекстові бази даних, пошукові системи, веб-портали, репозитарії тощо. Переважна більшість ресурсів, вказаних у переліку, знаходяться у відкритому доступі. Доступ до повних текстів статей ресурсів, що поширюються за передплатою, зокрема, Springer та Wiley, надається лише в мережі КПІ імені Ігоря Сікорського. Бібліотека також пропонує онлайн-подорожі та заняття йогою.
Бібліотеки та бібліотекарі – надійні партнери влади в інформуванні місцевих спільнот щодо профілактики та боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19. Однак, потрібно не забувати про критичне ставлення до інформації, адже інформація – рятує, а дезінформація – шкодить. Уміння брати інформацію з надійних джерел, порівнювати й критично осмислювати її, відсіювати неправду і дезінформацію стає основою індивідуальної і колективної безпеки. Бібліотекарі як фахівці з інформації повинні розрізняти неправдиву інформацію та навчати цьому своїх користувачів.
Нещодавно речник ЄС Пітер Стано заявив, що від початку епідемії коронавірусу COVID-19 відповідні служби Єврокомісії помітили зростання потоку дезінформації, при цьому значна її частина виходить з Росії, від провайдерів, які розташовані на її території, або від джерел, які пов’язані з прокремлівськими силами.
Майже мільярд людей по всьому світу змушені не покидати власні домівки, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Вірус мутує, тому визначити межі карантину важко. Так, є ізоляція, але це не означає, що мають бути наслідки для емоційного стану і психічного здоров’я людей. Це деякою мірою тест на нашу людяність. Бачимо приклади з усього світу, як люди не закривають двері на балкони, щоб самотні могли чути голоси, готелі та ресторани пропонують їжу безкоштовно, молоді люди залишають свої номери телефонів літнім, щоб їм було кому подзвонити, а церкви не закривають своїх дверей для тих, хто цього потребує.
Бібліотеки, особливо в невеликих населених пунктах, також можуть допомогти людям не відчувати себе самотніми. Так Бердичівська міська бібліотека для дітей Житомирської обл. радить не впадати у відчай, бути оптимістами, берегти один одного й піклуватися про себе! Та, щоб підняти настрій, виставляє у віконних вітринах різнобарвні квіти!

Прикладів можна наводити багато. Однак, слід пам’ятати, що з часом епідемія закінчиться, але світ після епідемії буде іншим. Вочевидь, частка цифрових технологій і темпи їхнього зростання будуть збільшуватись. Віддалена робота та віртуальні сервіси можуть стати нормою. Більше уваги буде приділятись екології, поширенню здорового способу життя, профілактиці та превентивним заходам. Можливо більше уваги люди стануть приділяти регіональному розвитку.
Окрім того, коронавірус, що з'явився в Китаї, серйозно вплине на світову економіку та призведе до фінансової кризи. Криза збільшить безробіття, повернення трудових мігрантів, можливо деякий час частина персоналу установ та організацій буде у відпустках без збереження заробітної плати. І все це так чи інакше зачепить Україну і не зможе не позначитись на бібліотечній справі.
Уже зараз потрібно аналізувати ці виклики та перспективи, продумувати стратегію розвитку бібліотечної справи і кожної окремої бібліотеки після пандемії та економічної кризи.
Карантин вивільняє для цього час.
Залишайтесь здорові та працюйте на перспективу!
Тетяна Богуш, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація 


Детальніше: https://ula.org.ua/news/4537-biblioteky-v-umovakh-epidemii-covid-19?fbclid=IwAR0v000mp3sJATLU9WwqmDz1bPC27s9zb2Dlz_9uliCcQ3frfOfHflx8GHc











Обсудить на форуме