В Україні, як і в ряді інших країн, 24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури. Це свято було встановлено 2004 року в день пам'яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія Указом Президента «Про День слов'янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004.
Кирило і Мефодій в IX столітті заклали основи слов’янської писемності та літератури, створили першу абетку і підняли освіту та спільну культуру слов’ян на рівень «великих» народів. Азбука використовувалася протягом сотень років і стала основою сучасної писемності багатьох слов’янських країн.
Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови. Мова і культура – справді нероздільні як душа і тіло, як сутність і форма. У них закарбована філософія народу, його прагнення, мрії, духовні цінності. І тільки зберігаючи їх, ми створимо гармонійне майбутнє! Щасливе, яскраве, мирне в нашій Україні!
Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С.О.