На початку листопада ВГО Українська бібліотечна асоціація запросила членів та представників офіційних партнерів Асоціації взяти участь у циклі вебінарів «Культурні та креативні індустрії для бібліотекарів». Фахівці «Центральної міської публічної бібліотеки долучилися до цієї важливої події та прослухали серію вебінарів.
Спікеркою першого вебінару «Культурні стратегії: стратегії залучення громадськості, фондів та бізнесу до інноваційних проєктів бібліотек» була Ірина Соловей, стратегиня з розвитку спільнот, з 2008 року президентка громадської організації Garage Gang (Ґараж Ґенґ), співзасновниця платформи соціальних інновацій Big Idea (Велика Ідея) та консультантка зі стратегії для програми міського розвитку Код Міста. Отримала ступінь бакалавра з економіки і менеджменту та диплом за спеціальністю Маркетинг в Університеті McGill (Монреаль, Канада).
Спікеркою вебінару «Медіазв'язки у секторі креативних індустрій» - Анджела Хачатурова, експертка з комунікацій з понад 10-річним досвідом у галузі журналістики, сторітелінгу та PR. Кваліфікована у розробці, проведенні та оцінці публічних заходів та інформаційних кампаній з метою просування державних реформ, підтримки культури та креативних індустрій, посилення розбудови спроможності громадянського суспільства. Працювала у штаті видавничих домів Sanoma Media Ukraine та Hupert Burda Media, а також на Новому Каналі. З 2015 року – головна редакторка сайту програми ЄС-Східного партнерства «Культура і Креативність». Консультувала щодо комунікацій національні та міжнародні проєкти у секторі культури, а також проєкти Ради Європи та ЄС-ПРООН у державному секторі.
Ірина Каць - менеджерка культури, магістр державного управління, практикуюча тренерка з питань культурної політики, стратегування та організаційного розвитку. З 2007 року має досвід роботи на керівних посадах у галузі культури в органах державного управління, місцевого самоврядування та громадського сектора. З 2018 року є тренеркою освітньої програми: «Академія культурного лідера», що підтримується Міністерством культури та інформаційної політики України, Goethe-Institutв України та Інститутом культурної політики (ICP). Працює начальником відділу регіональної політики та координації реформи у сфері культури Українського центру культурних досліджень, присвятила свій вебінар нематеріальній культурній спадщині, сталому розвитку громад та ролі бібліотек у цій діяльності.
Для фахівців КЗК «ЦСПБ» ця тема є важливою, адже наша громада готується до створення ОТГ, культурний простір якої у майбутньому буде складатися з чотирьох міських та семи сільських бібліотек. Тож ми готуємося до роботи в нових умовах і постійно вивчаємо досвід колег.