"Батько українського театру" –так називав Михайла Старицького видатний український письменник і громадський діяч Іван Франко, відзначивши його видатну роль у становленні й розвитку вітчизняної драматургії. В історію літератури він увійшов як поет, прозаїк, видавець, автор багатьох історичних романів і повістей.перекладач творів російських та західноєвропейських класиків, але найяскравіше його талант проявився в українському театрі, де М. Старицький виступав і драматургом, і автором, і режисером, і організатором театральних труп.
Михайло Старицький народився 14 грудня 1840, і саме до його 180-річчя було присвячене чергове засідання літературного об’єднання «Дзеркало». Анатолій Сущев, місцевий поет, для своїх колег підготував літературний часопис «Михайло Старицький - батько українського театру». Анатолій Анатоліойвич зробив короткий огляд життєвого і творчого шляху Михайла Старицького, представив митця як письменника, поета, драматурга, театрального та громадського діяча, торкнувся й особистого життя одного з корифеїв українського професійного театру. А Сущев продекламував декілька поезій талановитого письменника та прочитав уривок з легендпрної п’єси «За двома зайцями», а ще всі присутні мали змогу насолодитися піснею «Ніч яка місячна, зоряна, ясная», автором якої є М. Старицький.
Велика, розмаїта спадщина Михайла Петровича Старицького живе й понині, вона активно впливає на наших сучасників, зберігаючи не тільки історико - пізнавальну цінність, а й виховну та й естетичну. Співець трудової людини – письменник у своїх творах утверджував її високу мораль і високий патріотизм, немеркнучу красу народної душі, яку не могли знівечити віки визиску, жорстокості, напруги.