14 березня – не випадкова дата. В 2021 році Україна вп'яте відзначає це молоде свято - День українського добровольця. Саме у цей день 2014 року прямо з Майдану перші 500 бійців-добровольців Самооборони зібрались для формування добровольчого батальйону.
З цієї нагоди в Костянтинівській центральній міській публічній бібліотеці з метою ушанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, відбувся урочистий захід, у якому прийняли участь учасники антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил на сході України, громадські організації та громадськість.
Організатор заходу - Громадське об’єднання «Гайдамацький простір» (голова Андрій Балан) нагадав про необхідність віддати належне волонтерам, яких вітають у цей день. Саме завдяки їхній відданості добровольчі батальйони отримували те, що допомагало захищати Україну.
Виступ нашого земляка, ветерана АТО Ігоря Резенка вразив всіх присутніх. У його виконанні пролунали аранжовані пісні про Батьківщину. А ще Ігор один з небагатьох, хто з травня 2014-го, починаючи з батальйону «Дніпро-1», потім в «Шахтарську», «Торнадо», «Миротворець», «Карпатської Січі», «ОУН», пройшов бойове загартування в "гарячих точках".
«Я пройшов усі „гарячі точки" цієї війни — Іловайськ, Старобешево, Волноваху, Оленівку, був під Донецьким аеропортом. Я написав про Іловайськ правду, для багатьох ця тема заборонена. Що там було насправді, знають лише ті, хто там був. Ми буквально були під „Градами", „Піонами", нас вбивали, а у Києві був парад в цей час. Ми чекали допомоги, а її не було», — розповів Ігор Резенко, який має нагороду - відзнаку "ЗА СЛУЖІННЯ БОГУ І УКРАЇНІ”.
Всі присутні з зацікавленістю слухали розповідь письменника та історика Олександра Добровольського (м. Слов'янськ Донецької області), який презентував книгу "Від УНР до ОУН: український рух на Донеччині 1917-1959 рр.” Автор книги є дослідником історії Донеччини першої половини ХХ століття. У 2002 році закінчив філологічний факультет Слов’янського державного педагогічного університету. Автор, співавтор і упорядник кількох книг, збірників та наукових статей на тему українського громадсько-політичного руху та підпільного руху опору комуністичному режиму СРСР на Донбасі. У другому томі книги дослідження письменника підтверджені архівами з СБУ, частину яких йому передали колишні співробітники КДБ з Донецька та Луганська. Матеріали стосуються визвольного руху 1918– 1920 років, повстанського руху та діяльності автокефальної церкви у Донецькій області. В книжці висвітлені 24 справи, половина з них не розсекречені. Колектив ЦМПБ щиро дякує автору Олександру Добровольському за подаровану книгу, яка стане у нагоді користувачам. У програмі заходу фахівці бібліотеки влаштували святковий концерт. Ведучі – Людмила Костильова та Карина Фіалка. Українські пісні виконували Євгенія Кулєшова та Ганна Гайворонська.
У святковій програмі пролунали вірші у виконанні авторів Михайла Міляна та Олександра Сущева, членів Літературного об’єднання «Дзеркало».
Дякуємо всім організаторам та учасникам святкового заходу у бібліотеці!