8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя.
Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід Друга світова війна залишила в Україні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не з власної волі, було покладено неосяжно велику, і яку точно встановити неможливо, кількість людських життів її синів і дочок.
Українська земля. як ніяка інша, постраждала від фашистської навали. Тисячі знищених міст і сіл, 10 мільйонів жертв, підірвана економіка — все це лягло важким тягарем на душу й плечі українського народу. Війна стала страшним лихом. Вона не має права повторюватися на нашій землі в тій чи іншій формі, бо головна цінність — це життя. Але пам’ять про ту трагедію повинна жити вічно.
Пам’ять про Другу світову війну залишатиметься важливою складовою історичної свідомості й самоідентифікації українського народу.
Провідна бібліотекарка ЦМПБ Світлана Тютюнік