У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
З 2006 року виникло свято - Всесвітній день вишиванки. Воно відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня. Цьогоріч цьому прекрасному святу вже 15 років.
Ініціатор свята - письменниця, журналістка Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.
З того часу з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.
Напередодні цього свята, чергове засідання літературного об’єднання «Дзеркало» було присвячене саме українській вишитій сорочці. Кураторка літературного об’єднання Тютюнік С.О. познайомила присутніх місцевих поетів з історією української вишивки, народними звичаями та обрядами, пов’язаними з нею, а також розповіла багато цікавих фактів про вишиванку. Наприклад, першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком.
За допомогою відео «Українська вишиванка» присутні на заході мали змогу перевірити свої знання про вишиванку, ознайомитися з техніками та орнаментами української вишивки, її кольорами та їх магічними значеннями.
Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості.
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід.