Якісна освіта, відновлювальна енергетика, відповідальне споживання, мир та справедливість, й багато інших глобальних викликів - як же цього досягнути до 2030 року? Відповідь на це питання мають 17 Цілей сталого розвитку - заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі. Вони містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів і екологічних проблем світу загалом. У тому числі й Україна починає активно працювати на досягнення Цілей.
Саме тому Костянтинівська ЦМПБ приєдналася до участі у комплексному міжнародному освітньому проєкті «Цілі сталого розвитку – ключові напрямки розвитку нашої планети». Організаторами проєкту є польський Фонд CultureLab та українська громадська організація «Дитячий телевізійний театр «Юрашки» у партнерстві з: ВГО Українська бібліотечна асоціація, Управлінням освіти Львівської міської ради, Львівською обласною бібліотекою для дітей, Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом «Свободи» в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», що реалізується Фондом «Освіта для демократії». Метою проєкту є заохочення педагогів та працівників культурно-освітніх закладів, які працюють з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку, до активних дій задля сталого розвитку.
10 червня у Центральній міській публічній бібліотеці відбулось перше групове заняття «Я – хлопчик, я – дівчинка» для дітей 7-12 років. Інформаційні матеріали допомогли кожній дитині у простій та доступній формі зрозуміти що таке Цілі Сталого Розвитку, як вони впливають на наше життя, і що ми можемо робити щодня задля їх досягнення до 2030 року. Діти виконували вправи згідно вивчення цілі 5 Гендерна рівність. При виконанні завдання «Меморі» діти побачили, що вибір професії залежить від здібностей і інтересів людини, а не від її статі. За допомогою роздрукованих карток діти обирали професії, які збігаються на картках (чоловік і жінка представляють одну і ту ж професію). Майже с першого разу діти знайшли всі пари карток. У грі «Каламбури» діти випробували свої акторські здібності у заохоченні відчути себе у різних професіях. Завдання дітей полягало в тому, щоб показати професію, зображену на картці, лише за допомогою жестів. Дітей дуже зацікавила вправа «Професія моєї мрії», протягом якої необхідно було поєднати предмети, зазначені у картках з професіями. Діти впоралися із завданнями успішно. А ще переглянули презентації «Дивовижні професії світу», «Незвичні професії жінок». Казка «Робо-пес» розповіла про дівчаток, які здійснюють свої мрії. Вони самі вибороли шанс здобувати знання для свого майбутнього. А батьки подарували своїм дітям надзвичайний шанс – час для навчання. В ігровій формі дітям розповіли про соціальну справедливість і рівні права жінок та чоловіків.
Ми хочемо ще раз підкреслити, що Цілі сталого розвитку – це для кожного з нас, і кожен день ми можемо своїми діями наближати їх реалізацію задля сталого майбутнього: чистих морів та океанів, добробуту населення та подолання голоду. Тому відтепер Цілям сталого розвитку можна навчатись граючись.