Центральна міська публічна бібліотека
Костянтинівської міської територіальної громади
Довідково - інформаційний сектор
«Десята Бельгійська провінція»
Легенда про червоне скло
Краєзнавчий пеленг
#НЕЗАЛЕЖНА_УКРАІ?НА, #ДОНЕЧЧИНА_ФАНТАСТИЧНА Інформаційний краєзнавчий пеленг
Шановні користувачі!
Довідково – інформаційний сектор Центральної міської публічної бібліотеки Костянтинівської міської територіальної громади приєднується до обласної акції присвяченої 30-річчю незалежності України. #НЕЗАЛЕЖНА_УКРАІ?НА, #ДОНЕЧЧИНА_ФАНТАСТИЧНА та продовжує серію Інформаційних краєзнавчих пеленлів .
Гарних Вам прочитань!!!
Довідково – інформаційний сектор Центральної міської публічної бібліотеки Костянтинівської міської територіальної громади завжди з Вами!!!
З історії:
Ще в XVII столітті вміли робити штучні рубіни, для чого в скло вводили золото. Майстер, який знав секрет золотого рубіна, помер, а разом з ним помер і спосіб отримання червоного скла.
А ось про те, що червоне скло можна отримувати, якщо вводити в скло не дороге золото, а дешеву мідь, не знали довго…
Легенда про червоне скло. Записана у місті Костянтинівка.
До наших днів крізь віки дійшла легенда про те, як вдалося розгадати таємницю виготовлення червоного скла у Костянтинівці.
Жив колись давно у Сантуринівці бідний – пребідний чоловік. Займався він землеробством і мав велику сім’ю.
Ішов 1897 рік. У Костянтинівці було створено Анонімне Товариство Донецьких скляних заводів, куди і пішов працювати Григорій.
Справи у Григорія до цього йшли погано — ніяк не вдавалося йому вибратись з боргів та скрутного становища, адже мін мав дружину та семеро дітей.
Григорій був великим мрійником і коли він дивився, як в вечері сідає сонечко і бачив червоний колір неба він дуже бажав створити такого кольору скло.
З цією думкою чоловік вставав ранком і лягав з нею спати.
Жінка Настя також працювала разом зі своїм чоловіком. Вона бачила переживання Григорія.
Одного разу з відчаю його дружина в пориві безсилля допомогти чоловікову ,зірвала з пальця мідну обручку і кинула до чана з киплячою скломасою.
І раптом трапилося диво — на очах скловара гаряча сіра маса забарвилась у яскраво-червоний колір. Майстер не розгубився, а швиденько виготовив з неї чудовий посуд рубінового кольору.
З того часу Григорій почав працювати та вдосконалювати технологію варіння рубінового скла і досить скоро це принесло йому багатство.
А Скляному заводу Костянтинівки - славу!
Провідний бібліограф Шпакова Н.