9 лютого 2023 року фахівці Костянтинівської ЦМПБ приєдналися до онлайн-події – презентації книги Валерія Зливкова і Світлани Лукомської «Діти війни: теоретико-методичні та практичні аспекти психологічної допомоги».
Психологічна допомога та підтримка дітей завжди були в центрі уваги науковців та практиків. Однак війна поставила перед психологами нові виклики, зокрема зумовлені необхідністю створення власної системи психологічної допомоги дітям і дорослим, постраждалим від воєнних дій.
Бібліотеки на безпечних територіях приймають у себе маленьких користувачів та їх батьків і отримують запити на інформацію з цього питання. Дана книга може бути корисною як практичним психологам, педагогам, психотерапевтам, науковцям, студентам медичних і фармацевтичних вишів, бібліотекарям так і широкому колу читачів.
Організатори:
• Національна наукова медична бібліотека України
• Секція працівників медичних бібліотек ВГО «Українська бібліотечна асоціація»
• Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України
Вступне слово:
Іванна Щербина, член Президії ВГО «Українська бібліотечна асоціація», директор Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району міста Києва, заслужений працівник культури України
Презентують автори посібника:
Валерій Зливков, канд. психол. н., доцент, зав. лабораторії методології і теорії психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України
Світлана Лукомська, кризовий психолог, канд. психол. н., с. н. с. лабораторії методології і теорії психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України
Модератори заходу:
Світлана Кирій, завідувачка відділу зовнішніх комунікацій та маркетингу Національної наукової медичної бібліотеки України, голова Секції працівників медичних бібліотек УБА
Зливков, Валерій. Діти війни: теоретико-методичні і практичні аспекти психологічної допомоги [Текст] : [посібник] / Зливков В., Лукомська С. - Ніжин : Лисенко М. М. [вид.], 2022. - 95 с. : іл. - Бібліогр.: с. 87-93.
Посібник присвячено аналізу сучасних теоретико-методичних і практичних підходів щодо психологічної допомоги дітям війни. Визначено ключові поняття, впливи війни на психічний стан дітей та підлітків і потенційні ресурси для їх відновлення. Окреслено особливості психосоціальної допомоги та психотерапевтичних втручань (основні моделі допомоги дітям війни, ефективні у різних країнах), а також можливості адаптації зарубіжних методик психосоціальної підтримки дітей війни до реалій України (у тому числі наведено психодіагностичні методики, що багато років використовуються з дітьми, які зазнали впливів війни і/або змушені були переселитися до безпечних місць із зон активних бойових дій). У посібнику поєднано сучасні теоретичні розвідки та адаптовані авторами практичні методики.
Посібник адресовано широкому колу практичних психологів, педагогів, соціальних працівників та усіх, хто цікавиться психологічною допомогою дітям в умовах війни.
А ще рекомендований список для прочитання:
Катерина Єгорушкіна «МОЇ ВИМУШЕНІ КАНІКУЛИ»