,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Грудень 2024 (7)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Сучасні аспекти популяризації творчості М. В. Гоголя у бібліотеках Костянтинівської міської ЦСПБ

 Гоголь – це диво та загадка російського таланту. Гоголь – це диво та загадка російської душі. І це диво народилося й визріло на Полтавщині, на українській землі. І тому таке велике значення Гоголя для української літератури. Адже вона теж багато чим вийшла з Гоголя. Гоголь став святом! При самій лише згадці імені письменника обличчя людей стають світлішими і добрішими, очі нових поколінь – через простори часу – сяють назустріч йому привітом, квітнуть усмішками розуміння і вдячності. Чи це ж не безсмертя генія?
  За рішенням ЮНЕСКО 2009 рік оголошено Роком Миколи Васильовича Гоголя (до 200-річчя від дня народження). Бібліотечні працівники Костянтинівської міської ЦСПБ вирішили, що свято М. В. Гоголя триватиме весь рік. Тому протягом року присвятили цій даті низку книжкових виставок, освітніх та виховних заходів. 
  1 квітня – день народження письменника, тож весь березень у ЦМПБ ім. М. Горького проходить під гаслом місячника “Барвистий вінок талантів” (письменники-ювіляри 2009 р.: 200-річчя від дня народження М.В. Гоголя). В його програмі: 
- виставки (виставка-дослідження “Чий же письменник Гоголь?” /абонемент для дорослих, мас. користувач; творча мальовнича виставка “У пам’яті нашій Гоголь завжди” сумісно з ШМ (художнє відділення) /абонемент для юнацтва, діти, юнацтво; виставка–галерея гоголівських портретів “Видимый миру смех и незримые, неведомые ему слезы” /читальний зал, мас. користувач);
- заочна екскурсія по літературному музею М. В. Гоголя “Самотній геній”; читальний зал/СІПОС тощо. А завершимо місячник 1 квітня театралізованим вечором “Вас запрошує пан Гоголь” /СІВ, СІРЧ, читальний зал; молодь.
Окрім цього протягом року в ЦМПБ пройдуть:
- електронна презентація “Літературно–географічна подорож по гоголівським місцям”; читальний зал, мас. користувач (II квартал);
- конкурс “Лист до Гоголя” (в рамках Програми літніх читань «Галактика читання); читальний зал/ СІПОС, діти, юнацтво (червень).
  Активно популяризують творчість М. В. Гоголя серед містян всі бібліотеки нашої ЦСПБ:
ЦМДБ ім. О. Кошового
18.02 КВК “Подорож у літературний світ Гоголя” (ЗОШ № 15, 8 кл.)
Початок в 13.00
25.02 Театралізоване дійство “Чарівна українська ніч” (ЗОШ № 5, 8 кл.)
Початок в 13.45
12.03 Літературно – географічна подорож “Українські шляхи М. Гоголя” (ЗОШ № 5, 9 кл.)
Початок в 13.45
2.04 Година мистецтва “Світ мрії та казки” (твори М. Гоголя в музиці та живопису); ЗОШ № 5, 6 кл.
Початок в 13.45
-  Рекомендаційний список сценаріїв за творами М. Гоголя “Великий письменник та мислитель”
-  Виставка – персоналія “Українець, що став великим російським письменником”.
Бібліотека – філіал № 3 «Юний читач»
Березень
Книжково – ілюстративна виставка «Втрачене сонце України, або М. Гоголь – український письменник»; юнацтво
Квітень
Літературна вікторина «Галерея гоголівських портретів”; діти, юнацтво
Травень
Книжково – ілюстративна виставка «Творчих справ майстер», юнацтво
Жовтень
Літературно – географічна мандрівка «Пам’ятні місця М. Гоголя”, юнацтво.
Бібліотека – філіал № 2 сімейного читання
24.03 – 2.04 Виставка – портрет «Геніальний художник слова»; всі категорії
1.04 Літературна вікторина «М. В. Гоголь, гортаючи Ваші сторінки», (ЗОШ № 9, 7 кл.).
   
  У популяризації творів письменника фахівці ЦМПБ використовують Інтернет – технології:
Січень
Огляд сайтів “Творчий шлях М. Гоголя”; Інтернет – центр сумісно з ЦРДІ, діти - інваліди
Лютий
День рідної мови “Мужай, прекрасна наша мова, серед прекрасних братніх мов” (до міжнародного дня рідної мови): 
- віртуальна подорож до Великосорочинського літературно-меморіального музею М. В. Гоголя; сумісно з ЦРДІ, діти - інваліди
Квітень
Літературна година “Роздвоєна душа: Микола Гоголь”, всі категорії  
Жовтень
Літературна година “Таємниці біографії М. Гоголя”, юнацтво  
У лютому – березні були розроблені та випущені (розробка та дизайн – провідний бібліограф мережевих ресурсів Маяк Т. І.):
- вебліографічний покажчик “Українець, який став великим російським письменником” (із серії “Імена та особи української культури”), завдяки якому користувачі мають можливість здійснити подорож гоголівськими сайтами;
- книжкова закладка “Гоголь Микола Васильович” – увазі учнів, студентів, філологів, шанувальників таланту М. В. Гоголя представлений сайт //author – gogol.ru Гоголь Николай Васильевич, де матеріал розташований у розділах: Біографія, Твори, Короткий зміст, Реферати, Фотографії.

  Окремим абзацем обов’язково треба спинитися на рекламних заходах ЦМПБ з популяризації творчості М. В. Гоголя. Ми намагаємося використовувати всі засоби, які є в нашому арсеналі. Передусім, це сайт ЦМПБ ім. М. Горького http://konstlib.net. У розділі “Анонс” анонсуються заходи місячника “Барвистий вінок талантів”, у розділі «Віртуальні подорожі» – бібліографічний список-дослідження «Всі видання “Мертвих душ” М. В. Гоголя за 100 років у фонді нашої бібліотеки» (твір “Мертві душі” є світовою пам’яткою літератури. Ми відібрали всі книги за 100 років, які є у фонді ЦМПБ. Книги розмістили у зворотній хронології. Маємо надію, що підібраний нами матеріал зацікавить наших користувачів. Розробила провідний бібліограф Шпакова Н. М.); у розділі – «Фахівцю» увазі користувачів представлена бібліотечна афіша «2009 – Рік Миколи Гоголя», в якій представлені всі річні заходи бібліотек ЦСПБ; розробила провідний методист Сидоренко Т. В.)
  Взагалі треба відзначити, що кожен відділ або сектор ЦМПБ намагається поповнити своїм доробком цю частину роботи. Так, окрім вище згаданих, були випущені:
- відділ інновацій та маркетингу (підготувала провідний методист Сидоренко Т. В.): методичний путівник «Великий мій друже!» (Року М. В. Гоголя присвячується). Його матеріали можна використовувати у просвітницькій роботі, для підготовки книжкових виставок, освітніх та виховних заходів. Складається з розділів: Біографія, М. Гоголь і Україна, Таємниці біографії Гоголя, Великосорочинський літературно – меморіальний музей М. В. Гоголя, Литературная викторина по произведениям Н. В. Гоголя для учащихся 8 – ого класса, КВН по комедии Н. В. Гоголя «Ревизор», Радимо прочитати, Список інтернет – ресурсів. 
Книжковий слайдер “ Сучасний діалог з Гоголем” знайомить з літературознавчими статтями та монографіями, присвяченими творчості М. В. Гоголя. Тут надані найбільш цікаві роботи літературознавців, які є в фондах бібліотек Костянтинівської ЦСПБ.
- читальний зал (підготувала бібліотекар 1 категорії Кравченко І. А.): Закладка для школяра “П’ять причин, завдяки яким тобі необхідно прочитати цю книгу” - Гоголь М. В. Тарас Бульба: Повість /М. В. Гоголь. – К.: Владослов, 2006. – 128с.: іл.
Літературна сильвета “Тропа к гению”: літературна подорож по книгах про М.В. Гоголя, які є у фонді читального залу ЦМПБ. “Читаю Гоголя. Дрожу…” (И. Шкляревский). Саме такою є наша мета: заставити відчути тих , хто читає Гоголя, тремтіння від хвилювання, щастя, захоплення.
Серія “Интересные книги”: Серед книг, які незаслужено обійшла читацька увага, фоліант з неприховано академічною назвою “Николай Васильевич Гоголь в изобразительном искусстве и театре”. Запрошуємо погортати його сторінки і переконані: Гоголь і тут нікого не відпустить від себе.

  Рекламу неможливо уявити без ЗМІ. Тож і тут нам на допомогу приходять наші постійні партнери. На місцевому телебаченні «Скіф – 2» ідуть репортажі з бібліотечних заходів, присвячених ювілею М. В. Гоголя, щотижнева Афіша газети «Провинция» друкує прес – релізи наших заходів, у тому числі присвячених Гоголю. Ми вже згадували вище таку дійову форму реклами, як наш сайт. А ще нас чекають конкурси малюнків до творів Гоголя – учні міських загальноосвітніх шкіл та художнього відділення школи мистецтв вже працюють над цією темою.
  Тож людина, яка народилася 200 років тому, захопила у чудовий літературний полон і надихнула на творчість всіх: і дорослих, і дітей, і читачів, і бібліотекарів. І це може тільки радувати.

                                              Сидоренко Т. В.,
                                              провідний методист ЦСПБ

 

 



Обсудить на форуме