Пропаганда здорового способу життя є також однією з важливих задач при роботі з молоддю. Життя і здоров я – найдорожче, що є у людини, тому підхід до них повинен бути найсерйознішим і ретельно вивченим. Розглядання та обговорення історії виникнення і поширення шкідливих звичок у суспільстві, аналізування ситуації з даної проблеми в наш час – шлях виходу із наявної важливої ситуації. Вибір способу життя має значний вплив на наше здоров’я. Щоб бути справді здоровим, недостатньо підтримувати лише фізичну форму. Важливу роль у веденні здорового способу життя відіграють розумовий і духовний фактори. Безсумнівною і важливою причиною заполонення свідомості алкоголем і наркотиками необхідно визнавати низький культурний рівень людини, обмеженість її духовних запитів, невміння раціонально і культурно використовувати вільний час. Тому виховання підростаючого покоління слід проводити водночас з формуванням у молоді нетерпимості до таких важких явищ, як алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, куріння. sex4u.nz
26 лютого серед студентів КМУ було проведено тестування "Чи вмієте ви вести здоровий спосіб життя?”. В тестуванні прийняли участь 17 учнів групи 2АК1 (акушери). Студенти відповіли на 11 питань тесту. Приємно було виявити, що всі вони – майбутні медичні працівники, ведуть здоровий спосіб життя.
100% опитуваних "головним розпорядком дня” визначили "вчасно приходити на заняття”.
Негативно ставляться до вживання шкідливих речовин (паління, алкоголю, наркотиків) 65%.
Студенти – "палкі уболівальники спорту у житті”, 35 % "роблять зарядку на свіжому повітрі”, всі тестовані "за останні 14 днів з задоволенням займалися спортом”.
Враховуючи те, що всі 100% опитуваних "ведуть здоровий спосіб життя”, а 25% навіть "розмовляють із своїми друзями про це щодня”, можна зробити висновок, що вони будуть справжніми фахівцями своєї справи та і надалі будуть негативно ставитися до вживання шкідливих речовин.
Здоров’я – це головний скарб людини. Тому, проводячи профілактично – роз’яснювальну роботу серед користувачів бібліотеки і серед молоді взагалі , особливе значення треба надавати не тільки систематичній, профілактичній роботі засобам масової інформації, а й індивідуальному впливу на користувача. Прикладом такої організаційної роботи є анкетування, тестування та різноманітні заходи, проведення конкурсів, зустрічі з фахівцями – наркологами, працівниками правоохоронних органів, повідомлення про вплив шкідливих звичок на здоров’я людини, розповсюдження пам’яток про здоровий спосіб життя.
Провідний бібліотекар Абонементу для юнацтва Ганнич Л. В.