,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Архів новин сайту
Грудень 2020 (3)
Листопад 2020 (70)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Липень 2020 (89)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Порядок роботи громадської приймальні

ЗАТВЕРДЖЕНО                                         ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Комунального закладу               Наказ Костянтинівського
культури "Централізована                   міськрайонного управління юстиції 
система публічних бібліотек"                 _____________ № _________    
_____________ № _________                                 Порядок роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Комунальному закладі культури "Централізована система публічних бібліотек"


І. Загальні положення

1.1.Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги при Комунальному закладі культури "Централізована система публічних бібліотек" (далі - приймальня) створюється для надання працівниками Костянтинівського міськрайонного управління юстиції відповідно до наказу Костянтинівського міськрайонного управління юстиції та наказу Комунального закладу культури "Централізована система публічних бібліотек" безоплатної первинної правової допомоги особам, які перебувають під юрисдикцією України.

1.2.Основною метою діяльності Приймальні є сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян, належної реалізації Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

1.3.Приймальня здійснює такі види правової допомоги:
-надання правової інформації;
-надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
-складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
-надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

1.4.Діяльність Приймальні ґрунтується на принципах:

верховенства права;

законності;

доступності безоплатної правової допомоги;

забезпечення якості безоплатної правової допомоги.

ІІ. Організація роботи та порядок особистого прийому осіб

2.1.   Роботу Приймальні забезпечує, організовує та контролює завідувач Приймальні, який призначається спільним наказом  Костянтинівського міськрайонного управління юстиції та Комунального закладу культури "Централізована система публічних бібліотек". 

Для належної роботи приймальні директор Комунального закладу культури "Централізована система публічних бібліотек" виділяє окреме приміщення та відповідне матеріальне-технічне обладнання..

2.2.    Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, проводиться постійно в установлені дні та години.

2.3.   Графік роботи Приймальні, що додається, та Порядок роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги оприлюднюються у місцевих засобах масової інформації, а також вивішуються в приміщенні, у якому розміщена Приймальня, у місцях, зручних для вільного огляду.

2.4. Реєстрація особистого обліку прийому осіб, які звертаються до Приймальні, здійснюється за допомогою журнальної форми реєстрації, а за наявності відповідного технічного обладнання - комп'ютерної реєстрації.

2.5.   Питання, з якими звертаються особи, по змозі вирішуються під час прийому в день їх звернення з урахуванням часу роботи Приймальні.

2.6.  Несвоєчасний початок приймання осіб, які звернулися, та його припинення раніше встановленого часу без поважних причин неприпустимі.

2.7.   Якщо під час особистого прийому встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, працівник, який проводить особистий прийом, зобов'язаний роз'яснити їй порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

2.8.   Особа має право на оскарження дій працівника приймальні в завідувача приймальні. Завідувач приймальні розглядає скаргу на дії працівника приймальні та вживає відповідних заходів до усунення порушень.

ІП. Порядок розгляду звернень осіб

3.1.   Звернення про надання одного з видів правових послуг, визначених пунктом 1.4 розділу І цього Порядку, надсилаються або подаються особам безпосередньо до Приймальні, відповідно до компетенції.

3.2.   Звернення про надання одного з видів правових послуг, визначених пунктом 1.4 розділу І цього Порядку, що стосуються осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена судом, надсилаються або подаються їх опікунами чи піклувальниками.

3.3.   Приймальня, у разі письмового звернення осіб про надання будь-якого з видів правових послуг, визначених пунктом 1.4 розділу І цього Порядку, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов'язані надати такі послуги протягом тридцяти календарних днів з дня надходження звернення.

3.4.   Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правова допомога надається не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання звернення.

3.5.   Працівникам Приймальні, забороняється брати плату за надання будь-якого з видів правових послуг, визначених пунктом 1.4 розділу І цього Порядку, та за видачу особам бланків заяв, звернень, запитів, довідок, інших документів, подання яких передбачено законодавством для реалізації прав і свобод людини і громадянина.

3.6.   Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції Костянтинівського міськрайонного управління юстиції, то протягом п'яти календарних днів це звернення надсилається до відповідного Органу та повідомляється про це особу, яка подала звернення.

3.7.  Якщо під час розгляду звернення про  надання безоплатної первинної правової допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, працівники Приймальні, який здійснюють прийом зобов'язані роз'яснити особі або її законному представникові порядок подання звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

3.8.   Звернення, що не стосуються надання первинної правової допомоги, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.

3.9.   Для реалізації своїх завдань працівники Приймальні мають право:

одержувати безоплатно для здійснення завдань, покладених на Приймальню, необхідну інформацію від державних органів, установ, організацій у порядку, встановленому чинним законодавством;

користуватися нормативно-правовою базою, яка наявна та підтримуються в контрольному стані у відповідному Органі;

на заохочення за сумлінне виконання своїх обов'язків;

направляти особу до Органу, до компетенції якого належить вирішення питання;

начальник Костянтинівського міськрайонного управління юстиції за поданням завідувача Приймальні може залучати спеціалістів органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій (за їх згодою) до розгляду питань, що належать до їх компетенції.

3.10.   Працівники приймальні зобов'язані:

здійснювати прийом громадян у приміщенні, визначеному начальником управління юстиції, згідно із затвердженим графіком роботи;

дотримуватись порядків особистого прийому осіб та розгляду звернень про надання безоплатної первинної правової допомоги;

вести журнал реєстрації особистого обліку прийому осіб, які звернулись до Приймальні по безоплатну первинну правову допомогу;

дотримуватися Конституції України, Закону України "Про безоплатну правову допомогу", інших нормативно-правових актів та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;

не допускати порушень прав і свобод людини і громадянина;

приймати осіб, які звернулись до Приймальні, та розглядати порушенні ними питання;

консультувати особу про всі можливі шляхи врегулювання спору чи вирішення питання;

дотримуватись етичних норм, бути коректним і ввічливим у спілкуванні з особою, що звертається;

повідомляти керівників відповідних установ, підприємств та організацій, за погодженням з начальником управління юстиції, у разі отримання конкретних даних про порушення прав та законних інтересів особи, вимог законодавства; 

не розголошувати конфіденційну інформацію про осіб, що стала їм відома під час надання правової допомоги;

не допускати застосування привілеїв чи обмежень до осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. 

3.11.   Працівники приймальні згідно із законодавством відповідальні:

за якість та повноту наданої правової допомоги;

за схоронність документів, які стосуються діяльності Приймальні.Начальник управління                        І.В. Олейнікова 


Обсудить на форуме