,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Листопад 2024 (5)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
Червень 2024 (36)
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Як дитині полюбити книжки: 5 корисних порад

Як дитині полюбити книжки: 5 корисних порад

 Як дитині полюбити книжки: 5 корисних порад

Багатьох батьків сьогодні турбує, що їх діти мало читають. Якщо б замість цього діти займалися спортом, математикою або ще якимось корисним заняттям (наприклад, прибиранням в домі), відсутність читання напевно турбувала б дорослих куди менше.
   Але весь цей вільний від читання час йде на електронні гаджети, соціальні мережі та підліткові відеоблоги. У нас є кілька корисних порад, як допомогти вашій дитині полюбити читання.

1. Перше і найголовніше – якщо ви не читаєте самі, ваша дитина теж не буде. Діти копіюють поведінку батьків, їхні манери та звички. Якщо вечори ви проводите, листуючись через месенджер з колегами і друзями перед телевізором, то вона вважає таку поведінку нормальною і стане копіювати її. 

Тому дуже важливо, щоб дитина бачила вас з книгою. Звичайно, це не означає, що ви повинні весь свій час проводити вдома, занурившись в читання. Зовсім необов'язково. Досить того, що ви читаєте перед сном або ввечері, коли видається вільна хвилинка. Ваша дитина спостерігає за вами і сприймає таке проведення часу як нормальне.

Родина читає книгу 2.  З раннього дитинства і до підліткового віку практикуйте спільне читання. Звичайно, це простіше, коли дитина зовсім маленька. Проблеми починаються пізніше, коли вона йде до школи, починає робити уроки, і книжка поступово переходить у її житті в розряд «обязаловок», а не розваг. 

Дуже важливо в цей момент читати разом у вільний від уроків час, наприклад, перед сном. Це поступово виробляє позитивну звичку і служить відмінним спільним заняттям. Важливо, щоб книга була цікава. Звичайно, всі ми любили в дитинстві казки-поеми Пушкіна і Корнія Чуковського. Але сьогодні діти живуть у світі перемог Гаррі Поттера.

3.  Якщо ви пройшли кордон, коли читаєте дитині перед сном, і тепер сподіваєтеся, що вона стане читати сама, поступово переходьте від книг з невеликою кількістю слів на комікси, і тільки потім на книжки без картинок. На певному життєвому етапі комікси можуть дуже сильно закохати дитину в читання і відвоювати її увагу біля телевізора. 

Комікси об'єднують в собі яскраві картинки і захоплюючу історію. Серед коміксів можна знайти багато цікавих сюжетів – від класичних історій до графічних романів для дорослих. Певні твори, наприклад, письменника Ніла Геймана, можуть закохати в читання навіть не читаючого підлітка, на якого вам вже трохи важче вплинути, ніж на шестирічного. На щастя, в Україні зараз з'являється все більше і більше графічних творів.

Нудне читання дитини 
Коли ви востаннє читали «Божественну комедію» Данте? А Петрарку давно гортали? А це – шкільна програма з літератури. Наша система освіти намагається впихнути в кілька років навчання безліч складно написаних творів, від древніх греків до епохи Відродження. 

Дітей змушують поглинати далеко не ті книги, які ми будемо читати після роботи, щоб відпочити. Само собою, діти теж не в захваті від такого чтива. А скільки всього цих книг треба прочитати за програмою? Десятки з двох предметів: української та зарубіжної літератури. Школа не залишає жодного шансу на те, щоб дитина полюбить читання. 

4.  Тому не будьте суворі, якщо дитині не подобається читання обов'язкових книг, не потрібно її ними мучити. Шкільна система зміниться, а любов до читання може бути втрачена назавжди. Нехай дитина читає те, що їй подобається – підліткову літературу, детективи, фантастику, фентезі, що завгодно, лише б це викликало справжній інтерес.

5. І останнє, влаштуйте з читання «челлендж» - гру, змагання. Ви можете завести невеликий зошит, в який потрібно щодня записувати кількість прочитаних сторінок. Це запалить дух змаганння, допоможе визначити, хто ж більше читає. Це в природі дітей, та й дорослих теж – змагатися з різних приводів.

Батько й дитина читають книгу. Визначте мінімальну кількість сторінок, які дитина повинна читати кожного дня. При виконанні завдання за тиждень вона може отримати від вас щось, що сама хоче. При перевиконанні плану – щось понад обіцяного. І, звичайно, не можна карати за невиконання «плану». Договір між вами і дитиною поширюється тільки на позитивну мотивацію.


Які книги можуть надихнути дитину на читання?

Портал «Друг читача» провів невеличке опитування книголюбів (багато з яких професійні книголюби, ну, тобто літературознавці, філологи, книгопрацівники) про те, які книги в дитинстві спонукали їх до читання. На основі результатів опитування було сформовано список книг, які можуть надихнути дитину на читання.

Пропонуємо ознайомитись з цим переліком:

Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», «Малий і Карлсон»
Льюїс Керрол «Аліса в Країні чудес»
Казки Ганса Крістіана Андерсена, Шарля Перро та Оскара Уайлда
Джоан Роулінг «Гаррі Поттер»
Лемоні Снікет «Лихо та й годі» (серія книг)
Елеанор Портер «Поліанна»
Александр Дюма «Три мушкетери», «Граф Монте-Крісто»
Туве Янсон «Країна Мумі-тролів»
Всеволод Нестайко «Одиниця з обманом», «В Країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори з Васюківки»
Сервантес «Дон Кіхот» (рекомендовано підібрати дитячу адаптацію)
«Улюблені вірші» видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га»
Вальтер Скотт «Айвенго»
Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда»
Томас Майн Рід «Вершник без голови»
Микола Носов «Незнайко на Місяці»
Пауль Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»
Люк Бессон «Артур і мініпути» (так, він не тільки фільми чудові знімає)
Януш Пшимановський «Чотири танкісти і пес»
   Дитина обирає книгу Сподіваємось, ці нескладні поради й перелік надихаючих книг від книголюбів, допоможуть вам прищепити дитині любов до читання.
   Але пам'ятайте найважливіше – звичка виробляється від регулярного повторення певних дій. Тому, якщо ви читаєте з дитиною, робіть це якомога частіше, відвідуйте з дитиною бібліотеки, книжкові магазини і дозволяйте їй самій обирати собі книги. І тоді вона обов'язково полюбить прекрасний світ книги.

Як дитині полюбити книжки: 5 корисних порад

 



За матеріалами: nv.ua/ukr/style/blogs, vsiknygy.net.ua



Обсудить на форуме