16 січня - день пам'яті Кіборгів.
Оборона Донецького аеропорту почалась 25 травня 2014 року, коли бойовики захопили інфраструктуру — ЗСУ провели операцію по зачистці території і зайняли звільнені об'єкти. Після цього ДАП став однією з найгарячіших точок Донбасу — бої за нього тривали 242 дні — до 20 січня 2015 року.
Оборона ДАПу тривала всього на тиждень менше, ніж оборона Севастополя під час Другої світової війни, і набагато довше, ніж оборона Брестської фортеці.
У захисті донецького аеропорту в різний час брали участь бійці 79-ї, 80-ї, 81-ї та 95-ї десантних бригад, 93-й і 57-й механізованих бригад, 90-го аеромобільного і 74-го розвідувального батальйонів, батальйону Дніпро-1, добровольці Правого сектора і багато інших.
За мужність і безстрашність російські пропагандисти назвали українських захисників «кіборгами».
Бойовики змогли захопити аеропорт лише в січні 2015 року, коли, скориставшись перемир'ям, для евакуації своїх убитих і поранених вони замінували і підірвали будівлю, де розташовувалися захисники ДАПу. Бетонні перекриття і стеля в багатьох секціях впали, накривши собою багатьох захисників України. Багато поранених і контужених захисників потрапили в полон.Всього за час оборони аеропорту загинули понад 200 українських бійців, 58 з них — в останні кілька діб.
Оборона ДАПу — справжній доказ того, що українське військо — сильне, безстрашне та незламне. Тоді у страшних боях українське військо вистояло, не вистояв бетон.
Подвиг захисників Донецького аеропорту став символом мужності і стійкості духу української армії. Про оборону донецького летовища написано декілька книг, а також знято художній фільм «Кіборги».
Детальніше:
Кіборги. Маємо пам’ятати!!! Список для #ПроЧитання [Електронний ресурс] //Костянтинівська ЦМПБ – Електронні дані. –– Режим доступу: http://konstlib.net/node/14948, вільний (дата звернення 16. 01.- .2020 р.). – Назва з екрана .-Мова укрДетальніше: