Де б ми ще говорили про бібліотерапію як не в бібліотеці? Насправді, про цей метод терапії говорять зараз ледь не всюди. І ми як установа з книгами хочемо розповісти більше про різницю між бібліотерапією і книготерапією - ці поняття часто ототожнюють, проте між ними є певна різниця.
✳️ Бібліотерапія зазвичай визначається як метод психологічної корекції та лікування через читання спеціально підібраних книг.
Вона використовує літературу для покращення психологічного благополуччя та особистісного зростання.
Бібліотерапія пов’язана безпосередньо зі змістом книги.
✳️ Книготерапія передбачає використання читання для поліпшення емоційного стану та психічного здоров'я. Тут йдеться про ширше коло заходів, які можуть включати не тільки читання, але й обговорення прочитаного, аналіз та інші форми інтерактивної взаємодії з літературою.
Тобто, бібліотерапія - терапія читанням, акцент на зміст книги. Книготерапія - це ширше поняття, яке включає не лише читання, але й різні заходи, що пов'язані з книгою і читанням.
📖 Саме читання розвиває емпатію, покращує самопізнання та розуміння навколишнього світу, сприяє формуванню більш екологічних способів мислення і сприйняття. А книги допомагають людині краще зрозуміти себе й те, що з нею відбувається, як впоратися та пережити труднощі. Лише треба знайти "свою” книгу.
"Книги як ліки. Є книги, що підходять мільйонам читачів, а інші – лише сотні. Є навіть ліки – вибачте, книги, – які написані виключно для однієї людини” ("Маленька паризька книгарня", Ніна Джордж).