,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Архів новин сайту
Жовтень 2020 (42)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Липень 2020 (89)
Червень 2020 (106)
Травень 2020 (136)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


СУЧАСНІ РАКУРСИ БІБЛІОТЕЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. БЛІЦ – ЗВІТ КЗК «ЦСПБ»

Шановні платники податків! Дозвольте відзвітуватися.
Березень – час підведення підсумків минулого року, час звіту про зроблене. От і наші бібліотекарі прагнуть розповісти й показати, як і на що витрачаються бюджетні гроші, який внесок КЗК «Централізована система публічних бібліотек» у культурне життя м. Костянтинівки та Костянтинівського району, в освіту та виховання підростаючих громадян, в інформаційну грамотність усіх верств населення міста й району. От деякі цифри.
Послугами бібліотек нашого закладу користуються 17425 жителів. Їм видано 292167 документів. Кожний з них прочитав близько 17 книг. За рік бібліотеки відвідали 106577 користувачів, кожний у середньому 6 разів.
Веб – сайт (http://konstlib.net) центральної міської публічної бібліотеки ім. М. Горького відвідали 37163 користувача.
Нами проведено 661 масовий захід (акції, конкурси, Інтернет - олімпіади тощо.)
  На базі КЗК «ЦСПБ» в 2010 році працювали: підлітково – юнацьке об'єднання “Співрозмовник”, клуб любителів природи “Юнек”, клуб шанувальників української мови й літератури “Народознавець”, українсько-англійський клуб шанувальників українсько-англійських звичаїв «Ми - лінгвісти», English club, Літературна вітальня (ЦМПБ), інформаційно – консультативне бюро для молоді «ХХІ СТОЛІТТЯ», клуби «Академія ввічливих наук» і «Барвінок» (ЦМДБ). Проводились заходи в міській спілці інвалідів “Друг” (ЦМПБ), терцентрі соціального обслуговування пенсіонерів і самотніх непрацездатних громадян (ЦМДБ ім. О. Кошового), будинку – інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів (ЦМПБ і бібліотека – філія № 2). 

Радували нас своїми успіхами читачі центральної міської дитячої бібліотеки ім. О. Кошового та бібліотеки – філії № 3 «Юний читач». Семикласник Костянтинівського ліцею Єгор Дума став одним з переможців всеукраїнського конкурсу «Кращий читач 2009 – 2010 рр.» Посланець Донецької області був учасником великого книжкового свята, що проходило з 28 квітня по 1 травня в прадавньому Львові й було організовано Форумом видавців України.
З 357 робіт, поданих на обласний конкурс дитячої творчості «У Країні Сонячних Зайчиків», присвячений 80 – річчю від дня народження українського письменника Всеволода Нестайка, були відзначені й роботи наших юних городянок. 8 читачок дитячих бібліотек зайняли ІІ-ІІІ місця, а Олейнікова Тетяна (ЗОШ № 16, 10 клас) і Павлова Ганна (ЗОШ № 5, 6-б клас) одержали вищий бал в оцінці своїх конкурсних робіт. Усі наші лауреатки були нагороджені дипломами й подарунками - книгами Всеволода Нестайка.

Завдяки перемогам наших провідних спеціалістів у різних всеукраїнських і обласних конкурсах, що пройшли в 2010 році, колектив ЦМПБ ім. М. Горького реалізує цілу серію проектів і програм.
  По-перше, це перемога в конкурсі «LEAP – 2010: оновлення комп'ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет – центрів”. Після 10-ти років успішного впровадження проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» Відділ преси, освіти й культури Посольства США в Україні оголосив конкурс на оновлення комп'ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет – центрів, відкритих в 2001-2007 рр. Публічні бібліотеки, що одержали гранти від Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні по проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)», та продовжують надавати користувачам безкоштовний доступ до Інтернету, одержали можливість взяти участь у цьому конкурсі. За його результатами гранти одержали деякі бібліотеки України, серед переможців була й Костянтинівська ЦМПБ ім. М. Горького. Інтернет – центр поповнився 3 новими комп'ютерами.  
  По-друге, за результатами четвертого раунду конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами, оголошеного 13 жовтня 2010 року програмою «Бібліоміст», серед 80 поданих заявок конкурсна комісія підтримала десять проектів, розроблених як невеликими міськими й сільськими бібліотеками, так і потужними обласними універсальними науковими бібліотеками. Приємно відзначити, що переможцем конкурсу стала ЦМПБ ім. М. Горького з проектом створення інформаційно-профілактичного центру підтримки здорового способу життя "Ти - не один. Ми - разом". 
  По-третє, на базі ЦМПБ реалізується проект “Громада та гендерна політика” /керівник проекту - волонтер Корпусу Миру США Меттіссон Брейді.
Також ЦМПБ ім. М. Горького нагороджена комп'ютером за перемогу в обласному конкурсі проектів регіональних культурних ініціатив. Організатори конкурсу – Донецька обласна державна адміністрація, Управління культури й туризму Донецької області.
ЦМПБ працює в Програмі сприяння Парламенту ІІ. Програма розвитку законотворчої політики. USAID Від американського народу. У бібліотеці діє Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади (ПДГ). До послуг користувачів – документальні ресурси Довідково – інформаційного сектору, Інтернет – центру, читального залу, безкоштовні юридичні консультації, для чого до роботи залучені фахівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції. У бібліотеці працює Правова громадська приймальня. ПДГ задовольняє запити практично по всіх галузях знань, активно займається виконанням віртуальних довідок. Основним завданням роботи нашого Центру ми бачимо в створенні умов для вільного доступу всіх зацікавлених осіб до офіційної правової інформації. У розпорядженні наших користувачів інформаційно-пошукова система „Нормативні акти України” (НАУ). Бібліотека регулярно одержує матеріали правового характеру від Програми сприяння Парламенту ІІ. Серед них: Збірник антикорупційних законів України; Влада й суспільство: діалог через громадські ради; Серія інформаційних брошур і серія відеофільмів “Знайомство з судом” тощо.

Т. В. Оратовська, директор КЗК «ЦСПБ», брала участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Перспективи розвитку доступу до Інтернету в публічних бібліотеках України», організованій Асоціацією «Інформатіо-Консорціум», Українською бібліотечною асоціацією, Центром інформаційних ресурсів Посольства США в Україні (м. Ялта).
Т. В. Сидоренко, провідний методист КЗК «ЦСПБ», - у всеукраїнській науково – практичній конференції “Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування”, організованій Українською бібліотечною асоціацією й Програмою сприяння Парламенту України ІІ ( м. Керч).
У минулому році в ЦМПБ ім. М. Горького пройшла п'ята обласна Школа передового досвіду «Комп'ютерні технології в бібліотеках”. Досвідом нашої роботи ми поділилися з бібліотечними фахівцями Донецької області.


Бібліотеки придбали 2536 екземплярів документів, виписали 103 найменування періодики (газети, журнали).
Приходьте, приїздіть, адже краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Ми чекаємо на вас і готові до зустрічі!

Т. Сидоренко,
провідний методист КЗК «ЦСПБ»

 Обсудить на форуме