,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Червень 2021 (74)
Травень 2021 (47)
Квітень 2021 (68)
Березень 2021 (76)
Лютий 2021 (88)
Січень 2021 (121)
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Інтернет про авторське право для юних талантів

   «Вже 2300 років тому в Афінській республіці існували право на захист цілісності твору і заборона вносити до нього зміни. Оскільки переписувачі й актори досить вільно поводилися із творами знаменитих авторів трагедій, у 330 р. до н. е. було прийнято закон, відповідно до якого оригінали творів трьох великих класиків підлягали збереженню в офіційному архіві. Актори повинні були дотримуватися офіційного тексту. Це вважається одним з перших випадків охорони авторського права» (за матеріалами Інтернету).
    Саме про це йшла розмова протягом бібліотечного заходу -  інформини «Інтернет про авторське право для юних талантів», до якого 30 травня долучилися талановиті учні міста Костянтинівки. Організаторами заходу виступили провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ Людмила Черняєва та провідний бібліограф мережевих ресурсів Інтернет-центру Тетяна Маяк. На зустріч до дітей завітав голова Костянтинівського видавництва «Укрвест», член літературного об’єднання «Дзеркало», місцевий поет Михайло Милий.

 

    Різноманітними виявилися таланти юних костянтинівців. Серед них юні поети та прозаїки, артист – театрал, циркач. Вони зібралися в  Інтернет–центрі ЦМПБ для того, щоб поділитися своїми творчими роботами. Але спочатку учням розповіли, як зберегти своє право на власний твір, розміщений в Інтернеті, а також на електронному або паперовому носії, як зареєструвати авторське право на літературний твір, як отримати свідоцтво, про перелік документів, необхідних для подання заявки на реєстрацію тощо.  
    Учні зацікавилися офіційним документом - Законом України "Про авторське право і суміжні права" в редакції від 22.05.2003р.  Вони змогли детально ознайомитися з ним за допомогою Інтернету. 

 

     Продовженням розмови стало знайомство та презентація власних творів. 
Богдан Бєлєвцов пише вірші та прозу про епоху лицарства; 

 

     Ярослав Бут – написав  казку про Білочку, а ще він має не абиякі здібності футболіста і грає на музичному інструменті - трубі; сестри Олександра та Вікторія Толмачьови прочитали вірші про маму та сенс життя. Станіслав Заболотський порадував своїм новим ессе про весну і віршем про останній шкільний дзвоник. Його попередні твори «Листи до Сухомлинського» та інші надруковані у збірці творчості учнів шкіл міста, яка зберігається у методкабінеті міського управління освіти. Ярослава Дрига повідомила про проникливу дружбу хлопчика і дівчинки. Анастасія Суходольська вразила всіх своїми віршами про Україну. Неймовірно талановитий Микола Мушинський навчається у Школі мистецтв та відвідує театральну студію. Він активний учасник масових заходів ЦМПБ, пише багато фантастичної прози.
     Учні зацікавились бібліотечним блогом biblionet.com.ua Портал талановитих людей Донбасу. Відвідавши веб–сторінку блогу «Таланти Костянтинівки», вони мали можливість ознайомитись із творчістю присутніх на заході авторів: Богдана Бєлєвцова, Олександри Толмачьової та Анастасії Суходольської.  Наприклад, Олександра Толмачьова  протягом двох років нагороджується бібліотечною грамотою у номінації «Кращий читач року».      Бібліотекар також представила наймолодшу, активну, талановиту  читачку Вероніку Кондратенко.
Інтернет про авторське право для юних талантів

 

   

     Після повідомлення про Українську бібліотечну асоціацію (УБА), програму «Бібліоміст» було розглянуто питання професійної етики бібліотечного працівника. Присутні всі разом пригадали про правила користування бібліотекою, як треба поводитися із книгою, розглянули поняття «абонемент», «формуляр», «книговидача» тощо. На допомогу учням було проведено професійну інтерактивну гру. У ролі бібліотекаря спробували себе Микола Мушинський і Олександра Толмачьова. Ролі користувачів бібліотеки дісталися Богданові Бєлєвцєву і Вікторії Толмачьовій. Юні артисти добре виконали свої ролі. Сподіваємось, що дехто з юнаків у майбутньому оволодіє навиками бібліотечної справи і зможе приваблювати своєю чемністю і повагою багато користувачів до нашої бібліотеки.

 

       Слово було надано члену літературного об’єднання «Дзеркало» Михайлу Милому, який поділився з учнями не тільки своєю творчістю, а й видавничою діяльністю.

      Бібліотекар Людмила Черняєва прочитала власного вірша про Тараса Шевченка, підкреслюючи, що всі ми – українці. 

 

     Наступив хвилюючий момент нагородження талановитих дітей грамотами від адміністрації ЦМПБ. Напам’ять всі учасники заходу сфотографувалися біля книжкової виставки місцевих поетів, яка розташована на абонементі.
     Костянтинівка може пишатися своїми юними талантами! 

 

 

 

 

Інтернет про авторське право для юних талантів

 

 

Інтернет про авторське право для юних талантів

 

 Обсудить на форуме